Veli Katılımlı Etkinlikler

Yakın Doğu Yeniboğaziçi İlkokulu olarak öğrencilerimizin özgüveni yüksek ve bağımsız bireyler olarak yetişebilmeleri için ve eğlenirken öğrenecekleri çeşitli aktiviteler düzenlemekteyiz. Etkinlik takvimimizde yer alan ve siz değerli velilerimizle de paylaştığımız aktivitelerimiz, çocuklarımızın yaş grubu ve ilgi alanlarıyla doğru orantılı olarak dizayn edilmiştir.

Her bir öğrencimiz kendi yaş grubuna uygun içeriklerle düzenlediğimiz veli katılımlı aktivitelerde yer almaktadır. Yıllık etkinlik takvimimizde de yer alan aktivite ve gösterilerimizden bazıları; “İngilizce Günü”, “Masal Anlatma Şöleni”, Şiir Okuma Etkinliği”, Matematik ve Türkçe Olimpiyatları”, “Genel Bilgi Yarışması” ve “Fen Olimpiyatları”dır. Bahsi geçen aktivite ve gösterilerimiz düzenlenirken, okulumuz öğrencilerinin her birinin bu aktivitelerde en az birer defa yer almaları hususunda titiz bir çalışma yürütülmektedir.

Veli katılımlı aktivitelerimizin amacı; öğrencilerimizin topluluk önünde gösteri yapma veya söz alma gibi becerilerini geliştirip, ilerki yaşantılarında onlara gereken cesareti kazandırmak için imkaan sunmaktır. Çocuklarımızın ruh ve beden sağlığını geliştiren bu aktivitelere hazırlık aşamasında, her bir öğrencimize bir takımın parçası olma ve sorumluluk alma gibi erdemler de öğretilmektedir.

ANNE DESTEK PROGRAMI
Anne Destek Programı, çocukların sağlıklı gelişimlerini en iyi şekilde destekleyebilmeleri için, ebeveynlere yönelik bir dizi programdır.  8 haftalık sürede tamamlanan programın içeriğinde; anne olmak, aile tutumları, çocuğun gelişim alanları, çocuklarda bilinçli farkındalık (mindfulness), çocukların olumlu davranışlarını pekiştirme yolları, olumsuz davranışlarını nasıl değiştirebiliriz, öfke yönetimi-problem çözme ve empati konularında çalışma, çocuğa sorumluluk kazandırmak için yapılması gerekenler, oyunun çocuğun gelişimindeki önemi, okul-aile ve toplumun çocuğun gelişimi ile ilişkisi bulunmaktadır. Program, anneleri desteklerken aynı zamanda evde aile ile paylaşım yapılabilmesi için ev notları gönderilir.